1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. Завтра МВФ перерахує Україні перший транш – скільки і для чого

Завтра МВФ перерахує Україні перший транш – скільки і для чого

Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив нову кредитну програму для України у вівторок, 9 червня, розмір першого траншу становитиме 2,1 млрд доларів.

Завтра МВФ перерахує Україні перший транш – скільки і для чого

Про це йдеться в повідомленні МВФ, передають Українські Новини.

Обсяг програми становить 5 млрд доларів, термін – 18 місяців.

При цьому перший транш у розмірі 2,1 млрд доларів буде виділено 11 червня і надійде до держбюджету України.

Це дозволить забезпечити соціальний захист населення, в тому числі вжити заходи щодо запобігання розповсюдженню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, а також забезпечити своєчасне здійснення виплат за борговими зобов’язаннями.

Програма Stand-by зосереджена на ключовому завданні – підтримки макроекономічної та фінансової стабільності, та охоплюватиме, серед іншого, такі сфери: фіскальна політика; монетарна політика; політика фінансового сектора; енергетична політика і антикорупційна політика.

Наявність програми МВФ відкриє можливості для отримання фінансової підтримки від низки міжнародних партнерів, зокрема від Світового банку та Європейського Союзу.

Після завершення внутрішніх процедур МВФ, пов’язаних зі схваленням програми, тексти Листа про наміри і Меморандуму про економічну та фінансову політику, що містять заходи, які необхідно здійснити Україні протягом дії програми, будуть опубліковані на офіційних сайтах МВФ, Міністерства фінансів України та Національного банку України.