1. ГОЛОВНА
  2. Думки
  3. Введення комендантської години в Україні не має законних підстав

Введення комендантської години в Україні не має законних підстав

Через можливе запровадження комендантської години громадянам варто хвилюватися, але з точки зору підриву демократії, а не притягнення до відповідальності.

Введення комендантської години в Україні не має законних підстав

Юрист, адвокат Олександр Дульський заявляє, що запровадження комендантської години в Україні без запровадження надзвичайного або воєнного стану є незаконним і порушить конституційні права громадян.

Про це він повідомив Українським Новинам.

“Відповідно до Закону України про надзвичайний стан визначено, що комендантська година – це додатковий захід правового режиму надзвичайного стану в зв’язку з масовими порушеннями громадського порядку. Тому застосування, запровадження або оголошення комендантської години в Україні в умовах відсутності надзвичайного або воєнного стану є порушенням Конституції України, оскільки згідно зі ст. 64 Конституції це є обмеженням конституційних прав, зокрема, і допускається при запровадженні цих двох положень. Інших випадків бути не може”, – сказав він.

З його слів, у цих умовах ніхто не уповноважений на таке запровадження.

“Мер Івано-Франківська повідомив, що законодавство не передбачає запровадження комендантської години. Тому це незаконно.

Відповідальність за незаконне рішення не може наступати. Кожна людина, яка теоретично може бути піддана примусу з боку так званих самозванців – військових комендантів, не може зазнавати втручання в свої права. Тому затримання буде знаходитися поза межами закону”, – зазначив Дульський. ?K;�