1. ГОЛОВНА
  2. Гроші , ТОП
  3. Верховний Суд поставив крапку у справі біглого олігарха Жеваго

Верховний Суд поставив крапку у справі біглого олігарха Жеваго

46-річний мільярдер та депутат ВР попередніх шести скликань з грудня минулого року знаходиться в міжнародному розшуку.

Верховний Суд поставив крапку у справі біглого олігарха Жеваго

Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу екс-власника банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго про стягнення з нього 1,539 млрд гривень боргу з рефінансування на користь Національного банку.

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські Новини.

Таким чином, Верховний Суд залишив без змін постанову Київського апеляційного суду від 13 грудня 2019 року, яким Жеваго було повернуто його апеляційну скаргу на рішення Шевченківського райсуду Києва від 1 жовтня 2019 року.

Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня ухвалив рішення про стягнення з колишнього власника банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго 1,539 млрд гривень на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування.

У 2015 році Жеваго, який тоді був власником банку “Фінанси та Кредит”, уклав із Нацбанком договір поруки про погашення кредитів рефінансування за низкою кредитних договорів, взявши на себе особисті зобов’язання щодо погашення заборгованості фінансової установи перед НБУ.

Оскільки Жеваго продемонстрував небажання сумлінно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, в грудні 2015 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

ДБР заочно повідомило про підозру колишньому позафракційному депутатові Верховної Ради, співвласнику компанії Ferrexpo Костянтину Жеваго, який є бенефіціарним власником банку “Фінанси та кредит”, у причетності до розтрати 2,5 млрд гривень банку.

17 вересня 2015 року НБУ визнав неплатоспроможним банк “Фінанси та Кредит”.

Основним бенефіціаром “Фінанси та Кредит” є Жеваго.

17 грудня 2015 року Національний банк вирішив ліквідувати неплатоспроможний банк “Фінанси та Кредит”.