1. ГОЛОВНА
  2. Життя , ТОП
  3. Верховна Рада взялася за пішоходів – збільшать штрафи і зобов’яжуть носити світловідбивачі

Верховна Рада взялася за пішоходів – збільшать штрафи і зобов’яжуть носити світловідбивачі

Верховна Рада має намір зобов'язати пішоходів використовувати світловідбиваючі елементи в темний час доби, а за порушення ПДР карати збираються строгіше.

Верховна Рада взялася за пішоходів – збільшать штрафи і зобов’яжуть носити світловідбивачі

Верховна Рада має намір зобов’язати пішоходів використовувати світловідбивні елементи в темний час доби.

За прийняття законопроєкту №2694 за основу проголосував 251 депутат при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

Законопроєктом пропонується зобов’язати учасників дорожнього руху – пішоходів користуватися в темний час доби або в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами, стрічками зі світловідбивними елементами, мати на собі одяг, який має світловідбивні елементи.

Так, вносяться зміни до ст. 127 Кодексу про адміністративні правопорушення та встановлюється, що недотримання пішоходами вимог сигналів регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості без використання світловідбивних елементів, у невстановлених місцях або безпосередньо перед наближенням транспортних засобів, невиконання інших правил дорожнього руху, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак законопроєктом №2697, прийнятим парламентом за основу в середу, відповідний штраф планується збільшити з 3 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – з 51 гривні до 255 гривень.

Верховна Рада має намір збільшити до 680 гривень штрафи за порушення правил дорожнього руху (ПДР) пішоходами.

За прийняття законопроєкту №2697 за основу проголосували 277 депутатів за мінімально необхідних 226.

Законопроєктом встановлюється збільшення штрафу з 51 гривні до 255 гривень (15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за недотримання пішоходами сигналів регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед наближенням транспортними засобами, невиконання інших правил дорожнього руху.

Також виключається поняття попередження в разі такого порушення.

За ті самі порушення, вчинені особами в стані сп’яніння, збільшується штраф з 136 гривень до 510 гривень (30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За вищевказані порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, також збільшується штраф з 170 гривень до 680 гривень (40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), або накладається штраф у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 40 годин.