1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. В Україні дозволили відкрити 872 ринки

В Україні дозволили відкрити 872 ринки

Кабінет Міністрів дозволив роботу продовольчих ринків за умови дотримання ними правил, розроблених Міністерством охорони здоров'я.

В Україні дозволили відкрити 872 ринки

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своєму каналі в Telegram, передають Українські Новини.

“Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами. Сьогодні уряд підтримав критерії, розроблені Міністерством охорони здоров’я та Мінекономіки, які дозволяють ринкам відновити свою діяльність”, – написав він.

Зазначається, що основною умовою роботи ринків є рішення відповідного територіального органу державної податкової служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів про дотримання протиепідемічних вимог.

Згідно з оприлюдненим депутатом Верховної Ради Олексієм Гончаренком (фракція “Європейської солідарності”) текстом постанови в Telegram, Держпродспоживслужба буде щодня перевіряти дотримання ринками протиепідемічних вимог до діяльності, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

При цьому на ринку постійно має перебувати не менше ніж 2 інспекторів.

Згідно з повідомленням Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, при дотриманні правил в Україні зможуть відновити діяльність 872 ринки.

У разі порушення вимог передбачено накладення штрафів.

Підкреслюється, що заборона роботи ринків був тимчасовим вимушеним кроком у відповідь на масові порушення і з метою не допустити погіршення епідеміологічної ситуації в країні.

Як повідомляла ГОЛОВНА, 27 квітня Міністерство охорони здоров’я затвердило правила роботи агропродовольчих ринків у період карантину.

Допуск на ринок працівників, продавців і покупців має здійснюватися виключно за умови наявності засобів індивідуального захисту і проходження температурного скринінгу, а при кожному вході на ринок повинен стояти диспенсер з антисептиком.

Одночасно на ринку має бути не більше ніж 1 покупець на 10 кв. м, відстань між робочими місцями продавців – не менше ніж 3 м.

Місця торгівлі мають  бути обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями. Дезинфекція контактних поверхонь має  проводитися кожні 3 години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень – в кінці робочого дня.