1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. В Україні дозволили комунальникам зламувати квартири абонентів

В Україні дозволили комунальникам зламувати квартири абонентів

Верховна Рада має намір дозволити отримувати доступ до житла для припинення надання комунальної послуги та запобігання аваріям.

В Україні дозволили комунальникам зламувати квартири абонентів

За прийняття відповідного законопроєкту №2458 за основу проголосували 239 депутатів при 226 необхідних, передають Українські Новини.

Згідно з текстом законопроєкту, Рада має намір надати можливість отримувати доступ до житла без згоди власника, у випадках, пов’язаних із необхідністю порятунку життя і здоров’я людей та/або майна, для проведення огляду або запобігання аварії, а також для обмеження (припинення) надання комунальної послуги.

“Несанкціонований доступ до житла, іншого об’єкта нерухомого майна для обмеження (припинення) надання комунальної послуги відбувається без отримання згоди його власника (користувача), якщо такий власник (користувач) відмовляється допустити в належне йому житло (інший об’єкт нерухомого майна) представника виконавця”, – зазначається в проєкті закону.

Своєю чергою, згідно з висновком про відповідність законопроєкту вимогам антикорупційного законодавства, пропонується виключити із законопроєкту положення щодо можливості несанкціонованого доступу до житла, оскільки це створює сприятливі умови для здійснення корупційних дій.