1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. У Москві пройшли акції протесту проти конституційних реформ

У Москві пройшли акції протесту проти конституційних реформ

Арешти під час акцій протесту в Москві. Сотні людей протестували в Росії проти конституційної реформи. Це дозволяє президенту Володимиру Путіну зберігати владу до 2036 року.

У Москві пройшли акції протесту проти конституційних реформ

Десятки людей були заарештовані в середу на мітингу в Москві проти конституційних реформ, які дають президенту Володимиру Путіну можливість залишатися при владі ще на 16 років.

Голосування на початку цього місяця змінило конституцію Росії, надавши Путіну право балотуватися ще на два президентські терміни, і Кремль назвав це тріумфом.

Активісти опозиції кажуть, що голосування було нелегітимним, і прийшов час для відставки Путіна, який правив Росією понад два десятиліття в якості президента або прем’єр-міністра.
Більшість демонстрантів були в масках з написом «ні», вони скандували заклики Путіну подати у відставку.

Поліція оточила їх і почала проводити арешти пізно ввечері після того, як учасники почали марш по одному з головних міських бульварів. Спеціальні підрозділи поліції силою затримували протестуючих і поміщали їх в автобуси.

За даними групи моніторингу прав ОВС-інфо, затримано більше ста чоловік. Підтвердження з боку поліції або уряду про кількість арештів не було.

Масові зібрання в столиці Росії заборонені через обмеження COVID-19. Навіть в звичайний час протести більш ніж одної людини вимагають попередньої згоди влади.