1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. У КНУ ім. Шевченка розслідують розтрату 60 000 000 гривень

У КНУ ім. Шевченка розслідують розтрату 60 000 000 гривень

Служба безпеки України та Національна поліція відкрили кримінальне провадження за фактом розтрати посадовими особами Київського університету ім. Шевченка 60 млн гривень, виділених Іспанією за "Кіотським протоколом" на ремонт і закупівлю обладнання університету.

У КНУ ім. Шевченка розслідують розтрату 60 000 000 гривень

Про це Українським Новинам повідомило джерело у правоохоронних органах.

Справу відкрито за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб).

Згідно з матеріалами справи, посадові особи Київського національного університету ім. Шевченка, зловживаючи службовим становищем протягом 2018-2020 років, допустили розтрату бюджетних коштів на понад 60 млн гривень з 172 млн гривень фінансової допомоги, яку надала Іспанія згідно з “Кіотським протоколом” на утеплення, обладнання кондиціонерами, закупівлю іншого обладнання (за погодженням урядів України та Іспанії).

Зокрема, в рамках виконання договору за “Кіотським протоколом” між Іспанією та Україною гроші передбачалися на ремонт (термомодернізацію будівель, утеплення стін, даху, заміну вікон та дверей, модернізацію і повну автоматизацію внутрішніх інженерних систем) навчальних корпусів університету.

Проектну документацію з капітального ремонту зазначених корпусів розробили в 2017 році в Київському національному університеті будівництва та архітектури, кошторисною вартістю для корпусу факультету кібернетики в розмірі 94 млн гривень і тривалістю робіт 6 місяців, для корпусу механіко-математичного факультету – 80 млн гривень і тривалістю робіт 6 місяців відповідно.

Зазначений проект було узгоджено з іспанською стороною і Міністерством екології та природних ресурсів України.

Однак за вказівкою керівництва університету Шевченка було розроблено новий проект щодо ремонту зазначених корпусів, оформлений кількома додатковими угодами з додатками, не погоджений з іспанською стороною і Міністерством екології та природних ресурсів України.