1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. В Європі судять роботодавців, які не люблять геїв

В Європі судять роботодавців, які не люблять геїв

Якщо роботодавець робить принизливі зауваження щодо сексуальної орієнтації потенційних працівників, на нього можуть бути подані позови. Європейський суд ясно дав це зрозуміти.

В Європі судять роботодавців, які не люблять геїв

Роботодавець не має права давати негативні коментарі про сексуальну орієнтацію потенційних претендентів – навіть в разі відсутності конкретного оголошення про прийом на роботу. Якщо він це зробить, на нього можуть подати позов про відшкодування збитку. Це правило було засновано Європейським судом (ЄСП). Свобода вираження думок не є “абсолютним правом”, і її здійснення може бути обмежене, постановили вищі судді ЄС.

Було оприлюднено справу італійського адвоката, який в одній з радіопередач сказав, що він не буде наймати гомосексуалістів в свій офіс.
У зв’язку з цією заявою асоціація адвокатів, що захищають в суді права лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів або інтерсексуалів (ЛГБТІ), пред’явила своєму колезі позов про дискримінацію і відшкодування збитку. Адвокатська асоціація виграла в суді першої інстанції і в апеляційній інстанції, після чого відповідач подав скаргу в італійський Касаційний суд. Потім Касаційний суд звернувся до ЄСП з проханням дати тлумачення антидискримінаційної директиви.

В даний час суд роз’яснив, що гомофобні заяви, зроблені потенційним роботодавцем, носять дискримінаційний характер, навіть якщо вони не відносяться до конкретного кандидата.