1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. “Укрзализныця” із-за безладності недоотримала майже 12 мільярдів гривен

“Укрзализныця” із-за безладності недоотримала майже 12 мільярдів гривен

Державна аудиторська служба виявила порушення діяльності акціонерного товариства "Укрзалізниця" на загальну суму 11,8 млрд гривень в період з 1 січня 2018 року по 30 вересня 2019 року.

“Укрзализныця” із-за безладності недоотримала майже 12 мільярдів гривен

Про це йдеться в повідомленні Держаудитслужби, передають Українські Новини.

Згідно з ним, Держаудитслужба провела планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності АТ “Укрзалізниця” і його 24-х філій за вказаний період.

Ревізією було встановлено порушення фінансової дисципліни і недоліки в діяльності АТ, що впливають на фінансово-господарську діяльність, на суму 2,9 млрд гривень, зокрема, недоотримано доходів на суму 210,1 млн гривень через заниження тарифів, орендної плати, нестягнення штрафних санкцій і забезпечень виконання договорів.

Зазначається, що порушення в сфері оплати праці становили 55,4 млн гривень, завищення вартості робіт, отриманих послуг і придбаних товарів, наднормативне списання матеріалів становили 184,6 млн гривень, невиконання договірних зобов’язань, що призвело до сплати фінансових санкцій, – 50,8 млн гривень.

Крім того, Держаудитслужба встановила порушення в сфері проведення державних закупівель на суму 8,9 млрд гривень.

Зокрема, було зафіксовано безпідставне повернення філією “Центр забезпечення виробництва” постачальникам дизельного палива, що призвело до втрати 94,3 млн гривень.

Водночас зазначена філія придбала природний газ у ТОВ “Скела Терціум” і ТОВ “Південь-Газ” для потреб Укрзалізниці та його філій на суму 1,5 млрд гривень, а філія “Південно-Західна залізниця” – послуги з ремонту рейкових автобусів PEZA у приватних суб’єктів господарювання на суму 48,9 млн гривень без проведення процедур, визначених законом про державні закупівлі.

Раніше ГОЛОВНА повідомляла, що ”Укрзалізниця” за рік збільшила чистий прибуток майже в 15 разів.