1. ГОЛОВНА
  2. Гроші , ТОП
  3. У Зеленського не знають, хто платить зарплату Саакашвілі і його команді

У Зеленського не знають, хто платить зарплату Саакашвілі і його команді

Несподівано виявилось, що команда реформаторів не отримує ні копійки з Офісу президента, який очолює Нацраду реформ.

У Зеленського не знають, хто платить зарплату Саакашвілі і його команді

Офіс президента не оплачує роботу колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі Виконавчому комітеті реформ і не може пояснити засади існування і джерело фінансування “команди Національної ради реформ”.

Про це свідчить відповідь Офісу на запит Українських Новин.

Після призначення головою Виконкому реформ Саакашвілі публічно оголосив конкурс до “команди” іншого органу – Нацради реформ, очолюваної президентом Володимиром Зеленським, і пообіцяв переможцям ринкову заробітну плату.

У зв’язку з цим агентство поцікавилося підставами проведення конкурсу на непередбачені законодавством посади, а також джерелом і обсягом фінансування.

“Національна рада реформ створюється в складі голови та інших членів, які беруть участь у його роботі на громадських засадах”, – відповів Офіс президента.

Він перелічив склад Нацради реформ відповідно до указу президента, який складається з конкретного переліку посадових осіб органів влади та чотирьох представників громадських об’єднань і не передбачає будь-якої іншої “команди”.

Запитання про зарплату Саакашвілі та “членів команди Нацради реформ” Офіс перенаправив до Державного управління справами (ДУС).

ДУС відповіло, що разом з Офісом займається забезпеченням діяльності Нацради реформ, але зазначило, що зарплата та інші виплати з державного бюджету нараховуються тільки штатним співробітникам, а голова і члени Нацради реформ беруть участь у його роботі на громадських засадах.

“Державне управління справами не здійснювало жодних витрат на забезпечення діяльності Національної ради реформ і Виконавчого комітету реформ, в тому числі пов’язаних із оплатою праці”, – запевнило Держуправління справами.

Ні Офіс, ні ДУС не надали чітких відповідей на запитання про те, чим регламентовано наявність “команди Нацради реформ” і проведення конкурсу на посади її членів, про умови “конкурсу”, підстави для виплат та суму зарплати тих, хто в ньому переможе.

Як повідомляла ГОЛОВНА, 7 травня Зеленський призначив Саакашвілі очільником Виконкому реформ.

Через це призначення Грузія викликала посла в Україні Теймураза Шарашенідзе для консультацій.