1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. Трамп використовував в рекламній компанії на Facebook символ нацистського концтабору

Трамп використовував в рекламній компанії на Facebook символ нацистського концтабору

У четвер Facebook зняв рекламу кампанії з переобрання президента Трампа, на якій був зображений символ нацистського концентраційного табору, заявивши, що провокаційний пост порушив політику соціальної мережі.

Трамп використовував в рекламній компанії на Facebook символ нацистського концтабору

Провокаційна рекламна кампанія, була запущена в середу, закликала користувачів Facebook підписати петицію, в якій Трамп вирішив оголосити Антифа терористичною організацією і звинуватити без будь-яких доказів в тому, що члени лівого руху «бігають по наших вулицях і викликають абсолютне свавілля».

Під текстом оголошення зображений червоний перевернутий трикутник.

Під час Другої світової війни на рукавах політв’язнів у концтаборах Адольфа Гітлера були пришиті значки з точно таким же символом. Schutzstaffel, або СС, страшне воєнізований підрозділ нацистської партії управляло таборами і таврували червоними трикутниками всіх – від комуністів і анархістів до профспілкових активістів, масонів і людей, які намагалися врятувати євреїв від знищення.

Представник Facebook підтвердив, що оголошення було видалене з платформи через нацистське зв’язку.

«Ми видалили ці пости і рекламу за порушення нашої політики і пропаганди ненависті», – сказав представник.

Відмовляючись визнати нацистську зв’язок, керівники кампанії Трампа стверджували, що червоний трикутник насправді є символом Антифа.

«Перевернутий червоний трикутник – це символ, який використовується Antifa, тому він був включений в рекламу про Antifa», – сказав у своїй заяві директор з комунікацій Трампа Тім Мурті.

Поряд із заявою Мурті, помічник Трампа Кен Фарнас переслав по електронній пошті Daily News кілька посилань, щоб показати інтернет-магазини, які торгують пляшками з водою, футболками, плакатами та іншими гаджетами з червоним трикутником на них, з описами, що позначають символ “анти-фашист” .

Джонатан Грінблатт, генеральний директор ліги Антидифамації, не погодився з поясненням Мурті і назвав його «образливим і глибоко непокоящім», незалежно від того, чи знали піарники кампанії Трампа про страшне історичне значення червоного трикутника.

«Неважко критикувати свого політичного противника, не використовуючи образи нацистської епохи», – сказав Грінблатт. «Ми просимо кампанію Трампа проявити велику обережність і ознайомитися з історичним контекстом, перш ніж проводити рекламну компанію. Невігластво не є виправданням для використання ненависних символів ».

Оскільки спірна реклама викликала обурення в соціальних мережах, Трамп опублікував твіт, в якому використовувалася фраза, зазвичай асоціюється з нацистами, для нападок на демократів.

«БЛІЦ, Трамп розіб’є лівих і переможе», – Девід Хоровіц. Amazon # 1 Bestseller », – написав Трамп. «Гаряча книга, великий автор!»

Бліц, скорочення від бліцкригу, було військової тактикою, використаної німецькими нацистами на початку війни, коли вони вторглися в ряд сусідніх країн, включаючи Польщу і Францію. У перекладі на блискавичну війну ця тактика спрямована на короткі, швидкі і потужні атаки механізованої піхоти, підтримувані низколетящими повітряними бомбардуваннями.

Відмова від реклами Facebook стався через пару тижнів після того, як Twitter додав функції перевірки фактів до пари фальшивих твітів Трампа про голосування поштою, сигналізуючи про те, що компанії в соціальних мережах підсилюють нагляд за сумнівними повідомленнями президента перед виборами в листопаді.

З тих пір віддалена реклама на Facebook не є першим заграванням Трампа з нацизмом.

Під час кампанії 2016 року тодішній кандидат в президенти Трамп опублікував у Твіттері підроблену фотографію особи Хілларі Клінтон поруч із зіркою Девіда на тлі рахунків за 100 доларів разом з написом «найбільш корумпований кандидат за всю історію!» На тлі широкого громадського обурення, Трамп видалив цей пост, але так і не вибачився.

Одержимість Трампом Антифа як політичним важелем, почалася в червні, коли в містах по всій країні спалахнули масові протести з приводу смерті Джорджа Флойда.

Трамп і інші республіканці наполягають на тому, що Антифа несе відповідальність за заворушення і грабежі, які супроводжувалися в основному мирними протестами з приводу смерті чорношкірого людини від рук білого офіцера з Міннеаполіса.

Існує дуже мало доказів, що підтверджують звинувачення Трампа проти Антифа, але це не завадило йому заявити, що його адміністрація оголошує цей рух як терористичну організацію.

Загроза ярлика терориста викликала плутанину, оскільки Антифа не є організацією і не має будь-якого централізованого керівництва.

Антифа, абревіатура «антифашист», в основному це ліві-активісти, анархісти і прогресивні демократи. Початок руху Antifaschistische Aktion, підпільна мережа вкрай лівих радикалів, які боролися з нацистськими заколотами в 1930-х роках в Німеччині.

Прогресивна єврейська правозахисна група «Бенд Арк» припустила, що кампанія Трампа, можливо, навмисно використовувала символ нацистського концентраційного табору в своїй передвиборчій рекламі, щоб розпалити хвилювання у правих прихильників президента.

«Президент Сполучених Штатів агітує за своє переобрання, використовуючи символ нацистського концентраційного табору», – пише група. «Трамп і СРН використовують його, щоб зіштовхнути мільйони протестувальників. Їх маски зняті.