1. ГОЛОВНА
  2. Влада , ТОП
  3. Ситника скоро “підуть” з НАБУ?

Ситника скоро “підуть” з НАБУ?

На думку окремих парламентарів, корупціонер не може управляти антикорупційним органом.

Ситника скоро “підуть” з НАБУ?

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту звільняти директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) в разі притягнення його до адміністративної відповідальності за пов’язане з корупцією правопорушення за рішенням суду.

Про це один із авторів відповідного законопроєкту №3133, депутат парламенту від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко написав у своєму Telegram-каналі, передають Українські Новини.

“Щойно Комітет ВР із правоохоронної діяльності підтримав мій законопроєкт про неможливість корупціонерам працювати в антикорупційних органах, який, зокрема, дозволить звільнити директора НАБУ Ситника, як особу, внесену до національного реєстру корупціонерів України. Результати голосування: 20 за, 1 утримався, 2 проти. Результати голосування дуже красномовні”, – написав він.

Також законопроєктом №3133 передбачається, що за злочини, пов’язані з корупцією, зокрема в разі притягнення за згаданою причиною до адмінвідповідальності протягом останнього року такі особи не можуть бути прийняті на службу до Управління держохорони, а діючі співробітники за вказане правопорушення підлягають звільненню.

Такій самій процедурі підлягають співробітники НАБУ і прокурори, а також кандидати на посади прокурорів і до НАБУ.

Документом також передбачається можливість за рішенням суду, яким визнано генерального прокурора винним у скоєнні правопорушення, пов’язаного з корупцією, після набрання таким рішенням чинності повідомляти про це відповідний орган, який здійснює дисциплінарне провадження стосовно прокурорів, який вносить президенту подання про звільнення генерального прокурора з посади.

Раніше директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника внесено до реєстру корупціонерів.

Суд визнав його винним в адмінпорушенні під час відпочинку в Рівненській області та присудив 3,4 тис. гривень штрафу. Ситник заявив, що не визнає провину в адміністративному порушенні.