1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. Стало відомо, скільки коштувало повернення українців з Австрії президентським літаком

Стало відомо, скільки коштувало повернення українців з Австрії президентським літаком

Евакуація українців з Австрії літаком Президента Володимира Зеленського обійшлася держбюджету в 208 175 гривень.

Стало відомо, скільки коштувало повернення українців з Австрії президентським літаком

Про це сказано у відповіді Державного управління справами (ДУС) на запит Українських Новин.

“ДУС за бюджетною програмою “Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне і  матеріально-технічне забезпечення діяльності Президента й Офісу президента” оплатило перевезення з Австрії літаком Державного авіаційного підприємства “Україна” громадян, які не мають змоги повернутися через встановлення карантину, в сумі 208 175 гривень”, – сказано в ньому.

205,2 тис. гривень коштувала заправка літака, а 3 тис. гривень – дезінфекція.

Авіапідприємство “Україна” пояснило агентству, що пасажирам і екіпажу рейсу видавалися засоби індивідуального захисту і дезінфектори, а після прильоту до Києва літак продезінфікували, провели контрольне внутрішнє прибирання салону і відправили всіх 9 членів екіпажу в 14-денну самоізоляцію.

“Від здійснення зазначеного рейсу ДАП “Україна” дохід не одержувало”, – відповіло підприємство на питання про те, чи оплачували пасажири рейсу квитки за політ.

Президентський борт евакуював 33 українців з Австрії 18 березня.

Офіс президента пояснив агентству, що Австрія була обрана через здатність посольства саме там оперативно отримати дозвільні документи, а аеропорту Відня – швидко прийняти спецрейс.

Для евакуації українців з інших країн президентський борт не використовувався.

Решта українців, яким держава допомагала евакуюватися з країн їх перебування додому після закриття регулярного авіасполучення, летіли літаками комерційних компаній і оплачували квитки з власних коштів.