1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. СБУ відповіла Медведчуку і Ко: “В Україні немає жодної іноземної біологічної лабораторії”

СБУ відповіла Медведчуку і Ко: “В Україні немає жодної іноземної біологічної лабораторії”

Служба безпеки України звинуватила окремих політиків в тиражуванні фейків і поширенні панічних настроїв.

СБУ відповіла Медведчуку і Ко: “В Україні немає жодної іноземної біологічної лабораторії”

Вже майже місяць в українських медіа і соцмережах з’являються страшилки про нібито американські лабораторії, які досліджують страшні і жахливі віруси, що загрожують людству новими пандеміями.

Взагалі, дані фейки – робота російських пропагандистів, які ще в 2014 році масово ширили подібні нічим не обґрунтовані чутки, починаючи з нібито небезпечних для життя українських щеплень.

А 15 квітня на сайті  партії “Опозиційна платформа – За життя” з’явилося звернення Віктора Медведчука до президента і керівників МОЗ, СБУ і прем’єр-міністра, в якому стверджувалося, що в “Україні діють 15 військових біолабораторій”. Звісно, без будь-яких  посилань на джерела інформації або неспростовні факти.

Цю заяву розмножили на підконтрольних політикові інтернет-ресурсах, а потім страшилка навіть пробралася в Telegram- канал “слуги народу” Олександра Дубінського.

З чималою затримкою, тільки 8 травня, Служба безпеки України офіційно відповіла на подібні заяви.

У спецслужбі відмітили, що зазвичай займаються реальними загрозами, а не вигаданими, проте, враховуючи резонанс, визнали необхідним завірити українців, що в Україні не існує жодної іноземної біологічної лабораторії.

Уся співпраця із США в протидії біологічній загрозі, за даними СБУ, здійснюється виключно у рамках українського законодавства і в інтересах України. З 1993 року діє угода відносно надання допомоги нашій країні в ліквідації стратегічної ядерної зброї і відвертанню поширенню зброї масового ураження.

У 2005 році Мінохоронздоров’я України і Міноборони США підписали рамкова угода про відвертання технологій, патогенів і знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї. У рамках цих угод модернізовані державні лабораторії в Одеській, Львівській, Харківській, Київській, Вінницькій, Херсонській і Дніпропетровській областях.