1. ГОЛОВНА
  2. Гроші , ТОП
  3. Найбільша: з червня в Україні вводиться 10-гривенна монета

Найбільша: з червня в Україні вводиться 10-гривенна монета

Вона з часом повністю витіснить з ужитку паперові банкноти подібного номіналу.

Найбільша: з червня в Україні вводиться 10-гривенна монета

Національний банк України з 3 червня вводить в обіг монети номіналом 10 гривень. Вони будуть значно більші за монети-попередників, і легко відрізнятимуться від монет номіналом 1, 2 і 5 гривень.

Про це ГОЛОВНІЙ повідомили в Нацбанку.

Нова монета діаметром 23,5 міліметрів важить 6,4 грами. Виготовляється вона з цинкового сплаву з нікелевим покриттям гальванічним методом. На реверсі монети зображений портрет Івана Мазепи, на аверсі – розміщений номінал, обрамлений староруським орнаментом. Саме так звучить офіційний опис монети. 

Відзначається, що введенням цих монет завершиться процес оновлення і оптимізації банкното-монетного ряду гривні, що почався в 2014 році. Завдяки цьому оновленню номінальний ряд національної валюти зменшиться до 12 номіналів. Ця дюжина виглядатиме таким чином: монети номіналом 10 і 50 копійок, а також 1, 2, 5 і 10 гривень. Стільки ж – 6 – стане і номіналів банкнотів: 20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень.

У НБУ пояснюють необхідність переходу на таку систему не лише зручністю, але і істотною економією. Подібні зміни допоможуть заощадити близько 1 мільярда гривень державі. Річ у тому, що монети в обороті можуть використовуватися впродовж 25 років. В той же час паперові купюри ледве витримують два роки експлуатації.

Влітку поточного року 10-гривенні монети почнуть приймати в усіх торгових точках і фінустановах, і з часом вони практично повністю витіснять банкноти з таким номіналом.