1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. Росія масовано атакує український кіберпростір

Росія масовано атакує український кіберпростір

7,9 тис. хакерських атак на сайти державних органів було заблоковано з 6 по 12 травня.

Росія масовано атакує український кіберпростір

Про це йдеться в повідомленні Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, передають Українські Новини.

“Системою захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет було заблоковано 7 908 різних видів атак, 99% із яких – мережеві атаки прикладного рівня. Також було заблоковано 18 DDoS-атак (переважна більшість – на сайти Офісу президента України)”, – сказано в ньому.

Загалом 6-12 травня системи кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксували 10,9 тис. підозрілих подій.

Переважна більшість із них стосується виявлення нестандартних протоколів або подій (45%), спроб мережевого сканування (23%), виявлення мережевого трояна (16%) і спроб отримання прав адміністратора (10%).

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA в цей період зареєструвала й опрацювала 3 207 кіберінцидентів.

Близько 98% оброблених інцидентів належить доменній зоні UACOM.

Основна кількість інцидентів стосується поширення шкідливого програмного забезпечення (94% загальної кількості) та фішингу (до 4%).

Раніше Державне бюро розслідувань відкрило справу за фактом можливої ​​причетності до витоку персональних даних громадян у Telegram-канал посадових осіб Міністерства внутрішніх справ і Державної міграційної служби.