1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. Російські хакери винні в тому, що заборона з соцмереж в Україні можуть не зняти

Російські хакери винні в тому, що заборона з соцмереж в Україні можуть не зняти

Кібератаки на український онлайн-простір присікаються регулярно. Найчастіше атакують нас з боку РФ.

Російські хакери винні в тому, що заборона з соцмереж в Україні можуть не зняти

Як повідомили ГОЛОВНІЙ в Службі безпеки України, співробітники цього відомства тільки упродовж першого кварталу поточного року нейтралізували 103 хакерські кібератаки на інформаційні ресурси державних органів влади.

У СБУ повідомили, що, починаючи з березня, значна частина атак була спрямована на ресурси відомства, що забезпечують боротьбу з COVID – 19. З початку карантину хакерські угрупування здійснюють масову розсилку електронних листів на пошту держустанов. До е-мейлів прикріплюють шкідливий код, який активується при відкритті листа. Далі зловмисники можуть отримати контроль над комп’ютерами державних відомств і установ.

Тільки упродовж першого кварталу співробітники СБУ присікли роботу 2000 веб-ресурсів, використовуваних хакерами. Відкриті 117 кримінальних проваджень. Чи варто говорити, що переважна більшість усіх хакерських атак припадає на російські угрупування.

Нагадаємо, в травні збігає термін блокування російських соцмереж “Однокласники” і “Вконтактє”. Проте, враховуючи недобрі наміри російських онлайн-злочинців, можна з упевненістю сказати, що заборону продовжать. Раніше глава СБУ Іван Баканов вніс до парламенту і в РНБО пропозиції відносно подальшого блокування даних соцмереж.