1. ГОЛОВНА
  2. Події , ТОП
  3. Прецедент: звільнену в 2018 році суддю з Дніпра позбавили права два роки вершити правосуддя

Прецедент: звільнену в 2018 році суддю з Дніпра позбавили права два роки вершити правосуддя

Дивний вирок виніс Вищий антикорупційний суд відносно колишньої судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.

Прецедент: звільнену в 2018 році суддю з Дніпра позбавили права два роки вершити правосуддя

28 травня ВАКС засудив екс-суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Зою Пономарь до штрафу у розмірі 51 000 гривень з позбавленням права обіймати посаду судді впродовж двох найближчих років. Таке покарання екс-служитель Феміди понесла за небажання декларувати своє майно.

Проте, як дізналися журналісти ГОЛОВНОЇ, цей вирок Вищого антикорупційного суду містить просто явну зневагу здоровим глуздом.

Річ у тому, що Зоя Пономарь була звільнена Вищою радою правосуддя з посади судді ще в 2018 році. Якраз за те, що вже маючи догану за небажання обзавестися електронним підписом, вона відмовилася декларувати майно в 2017 році. Ця дуже історія тоді здивувала багато правозахисників і колег по суддівському цеху.

Як би то не було, а почав трудову кар’єру в далекому 1981 року розфасовувачкою м’яса на Дніпропетровському м’ясокомбінаті Зоя Пономарь має за плечима 24 роки суддівського стажу. Враховуючи її поважний вік, репутацію екс-судді і звільнення, складно собі уявити, що без такої дивної заборони вона б могла повернутися вершити правосуддя.

Що ж це, як не відверте імітування законності з боку ВАКС?