1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. Поліція відкрила справу за фактом висловлювань мера Івано-Франківська про “людей ромської статі”

Поліція відкрила справу за фактом висловлювань мера Івано-Франківська про “людей ромської статі”

Градоначальник дозволив неприпустимі, на думку правоохоронців, слова про людей ромської національності.

Поліція відкрила справу за фактом висловлювань мера Івано-Франківська про “людей ромської статі”

Напередодні на засіданні міської ради Івано-Франківська міський голова Руслан Марцинків з’ясовував, як правоохоронці виконали його доручення про вивезення осіб ромської національності в Закарпатську область. Отримавши відповідь, що вони відмовилися сідати в автобуси, Марцинків обурився:

“Також цигани, ні, правильніше – особи ромської статі. Ми вже бус давали. Вивезли їх в Закарпаття. Чому вони далі тут?. Що означає “відмовилися”? А чому не упакували? Є поліція. До наступного вівторка повинні розв’язати цю проблему. Ми вам автобус дали. Поліція просила дати автобус – дали. Чому не упакували і не вивезли”? – поставив питання чиновник.

Копировать

А незабаром голова Нацполіції Ігор Клименко заявив, що за фактом висловлювань мера відкрито кримінальне провадження по статті “Порушення рівноправ’я громадян залежно від їх расової або національної приналежності”.

– Неприпустимо, коли посадовець дозволяє собі спілкуватися мовою ворожнечі, – заявив Ігор Клименко. – Ніхто не має права дискримінувати людей за будь-якою ознакою, у тому числі і по національній або етнічній приналежності. Особливо обурює, що в цих цілях намагалися використати поліцію.

Відмітимо, що покарання за подібне правопорушення передбачено серйозне – до п’яти років позбавлення волі із забороною зайняття певних посад.