1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. Парламент збирається зменшити запоруку на місцевих виборах в 9 разів

Парламент збирається зменшити запоруку на місцевих виборах в 9 разів

На сьогодні виборчий кодекс передбачає внесення застави в розмірі 4 мінімальних зарплат на кожних 10 тис. виборців.

Парламент збирається зменшити запоруку на місцевих виборах в 9 разів

Комітет Верховної Ради з питань влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку, містобудування та житлової політики рекомендує парламенту скоротити розмір грошової застави на місцевих виборах у 9 разів.

Про прийняття відповідного рішення комітету в середу повідомив перший заступник голови комітету, депутат від фракції “Голос” Роман Лозинський в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

“Комітет щойно підтримав наш законопроєкт №2769 про зменшення застав на місцевих виборах в 9 разів!” – написав він.

Так, законопроєктом №2769 пропонується партіям, які висунули виборчий список кандидатів у депутати обласної, міської ради, на посаду мера, а також самовисуванців – кандидату на посаду мера (міста з кількістю виборців 90 000 і більше осіб) після початку виборчого процесу і до подання документів в обласну, міську виборчу комісію для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду мера вносити в безготівковому порядку на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу з розрахунку 4 розміри мінімальної заробітної платні, встановленої на день початку виборчого процесу, на кожних 90 тис. виборців відповідного єдиного обласного, міського виборчого округу для кожного виду виборів окремо. Комітет держвлади просить Центральну виборчу комісію до 24 квітня надати календарний план з підготовки до місцевих виборів 25 жовтня і перелік можливих проблем через коронавірус.