1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. Пам’ятник колишньому президенту США Ендрю Джексона ледь не скинули на землю

Пам’ятник колишньому президенту США Ендрю Джексона ледь не скинули на землю

Поліція перешкоджає падіння статуї перед Білим домом. Протестувальники намагалися демонтувати пам'ятник колишньому президентові США Ендрю Джексона. Дональд Трамп розкритикував акцію як «ганебний вандалізм».

Пам’ятник колишньому президенту США Ендрю Джексона ледь не скинули на землю

Джексон був сьомим президентом Сполучених Штатів і повністю несе відповідальність за переміщення корінних народів.
У Вашингтоні активісти намагалися поцупити з п’єдесталу пам’ятник колишньому президентові США Ендрю Джексона перед Білим домом. Поліція використовувала перцевий балончики проти сотень демонстрантів, щоб запобігти демонтажу кінної скульптури. Президент Дональд Трамп назвав себе послідовником Джексона.

Відеоролики в соціальних мережах показали, як активісти піднімалися на пам’ятник і обв’язували його мотузками. Потім вони спробували поцупити статую з її заснування. Слово вбивця (killer) було написано на п’єдесталі пам’ятника. «У нас були мотузки, ланцюга, шків, щоб тягнути, ми хотіли прикріпити їх до пам’ятника і стягнути його з постаменту», – сказав 20-річний протестувальник. Вертоліт кружляв над демонстрантами, які зібралися на площі у Вашингтоні, недавно перейменованої після антирасистського руху в Black Lives Matter.

Статуя зображує Джексона у військовій формі, він на коні, що стоїть на задніх ногах. Джексон, який був президентом Сполучених Штатів з 1829 по 1837 рік, піддається критиці за його безжальне переселення корінних народів і ставлення до поневолених людей. Ось чому його скульптура стала мішенню для активістів, які протестують проти спадщини расової несправедливості в Сполучених Штатах. У понеділок в Джексонвіллі, штат Флорида, ще один меморіал Джексона був замазаний червоною фарбою. Місто було названо на честь колишнього президента.

Дональд Трамп назвав акт проти «прекрасної статуї» «ганебним вандалізмом». Він попередив, що умисне пошкодження пам’ятника може бути покарано тюремним ув’язненням.
В останні кілька тижнів, під час протестів проти расизму, викликаних вбивством афроамериканця Джорджа Флойда в ході жорстокої поліцейської операції, в Сполучених Штатах почастішали напади на історичні пам’ятники, пов’язані зі спадщиною рабства і расової дискримінації.