1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. Нова конституція забезпечить Путіну довічне правління

Нова конституція забезпечить Путіну довічне правління

Суперечливий референдум щодо зміни конституції, забезпечить Володимиру Путіну збереження влади. Критики кажуть про конституційний переворот. Люди повинні прийняти рішення.

Нова конституція забезпечить Путіну довічне правління

Росія готується до референдуму за нову конституцію, яка дасть можливість президенту Володимиру Путіну бути на чолі держави ще два терміни до 2036 року. Більше 110 мільйонів людей повинні прийти на голосування.

Офіційна дата референдуму – 1 липня. Через пандемію корони голосування було продовжено до декількох днів, щоб уникнути переповнення на виборчих дільницях.

Досі російська конституція дозволяла бути на чолі держави тільки два терміни поспіль. З набуттям чинності нової конституції попередні умови більше не будуть враховуватися. Таким чином, Путін може балотуватися на президентські вибори 2024 і 2030 років і залишатися на своєму посту до 2036 року.

Опозиція звинувачує 67-річного Путіна в бажанні бути «довічним президентом». Противники Кремля кажуть про «конституційний переворот» і закликають бойкотувати референдум і не голосувати. «Немає вічного Путіну!» це назва кампанії супротивників Кремля, в якій вони надають плакати і листівки для друку в Інтернеті, тому що вуличні протести через вірус корони в даний час заборонені.

Перший раз Путін став президентом в 2000 році. У проміжку він займав пост прем’єр-міністра протягом чотирьох років, а потім знову був обраний главою держави в 2012 і 2018 роках.