1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. “Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення на 21,4%

“Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення на 21,4%

Через світову фінансову кризу.

“Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення на 21,4%

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” знизила на травень ціну на природний газ для населення на умовах положення про накладення спеціальних зобов’язань (ПСЗ) на 21,4%, або на 621,28 гривню/тис. куб. м до 2 275,72 гривні/тис. куб. м (без ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами) порівняно з квітнем.

Про це йдеться в повідомленні “Нафтогазу”, передають Українські Новини.

У ньому наголошується, що світова економічна криза спричинила рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, в тому числі на газ і за даними аналітиків “Нафтогазу”, у травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років.

“Цінова ситуація на ринку сприяє намірам уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року. У міжопалювальний сезон передумов для зростання цін менше, ніж в холодну пору року. Історично низькі ціни, великі запаси газу в європейських і українських сховищах і літній період – все це дасть можливість зробити плавний і безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку”, – сказав голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

Зазначається, що при розрахунку ціни газу для населення на травень “Нафтогаз”, як і у квітні, вибирав із двох можливих опцій: ціни, розрахованої за постановою Кабінету Міністрів і середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на поставку газу “Оператору ГТС України”.