1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. Нардеп від “Слуги народу” пропонує ввести кримінальну відповідальність за переслідування секс-меншостей

Нардеп від “Слуги народу” пропонує ввести кримінальну відповідальність за переслідування секс-меншостей

Покарання за подібний злочин - до восьми років позбавлення волі.

Нардеп від “Слуги народу” пропонує ввести кримінальну відповідальність за переслідування секс-меншостей

Депутатка Верховної Ради Ольга Василевська-Смаглюк (фракція “Слуга народу”) пропонує парламенту запровадити штраф до 17 тис. гривень або позбавлення волі до 8 років за публічні заклики до насильницьких дій, переслідування і приниження гідності осіб за ознакою сексуальної орієнтації.

Про це йдеться в законопроєкті №3316, зареєстрованому в Раді 9 квітня, передають Українські Новини.

Законопроєктом пропонується доповнити ст. 67 Кримінального кодексу і прирівняти вчинення злочину на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи до обтяжливих обставин.

Також документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 161 (1), якою пропонується за публічні заклики до ворожнечі й нетерпимості, насильницьких дій, переслідування чи приниження гідності осіб або груп осіб, або пошкодження чи знищення їхнього майна за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності карати штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3,4 тис. гривень до 8,5 тис. гривень) або обмеженням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Ті ж дії, вчинені посадовою (службовою) особою будуть каратися штрафом від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 тис. до 17 тис. гривень) або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Перераховані вище дії, вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, пропонується карати позбавленням волі на термін від 5 до 8 років.

Крім цього, законопроєкт передбачає доповнення ст. 115, 121, 122, 126, 127, 129, 293, і 294 Кримінального кодексу таким мотивом скоєння відповідних злочинів, як нетерпимість до сексуальної орієнтації особи (групи осіб) або її гендерної ідентичності.

В 2015 році Рада заборонила дискримінацію в сфері праці за ознакою сексуальної орієнтації.