1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. Нацбанк визначив трьох “фіналісток” на звання монети року

Нацбанк визначив трьох “фіналісток” на звання монети року

Щорічний конкурс особливо цікавий нумізматам і любителям усього незвичайного.

Нацбанк визначив трьох “фіналісток” на звання монети року

Як повідомили ГОЛОВНІЙ в прес-службі Нацбанку, у фінансовому відомстві визначилися з переможцями першого етапу щорічного конкурсу “Краща монета року України” за 2019 рік. В результаті голосування українців, трійка претендентів на титул виглядає таким чином:

“Надання Томосу про автокефалію Православній церкві України” (срібло, номінал 20 гривень). За цю монету-претендентку проголосувало 16,14% українців, що взяли участь в голосуванні.

На аверсі монети розміщений малий Державний герб України, під яким напис “Україна”. На фоні стилізованого рукописного фрагмента Томосу – позолочені відбитки печатки Вселенського Патріарха Варфоломея і Митрополіта Київського і усієї України Єпіфанія. Знизу – рік випуску і номінал монети. По кругу напис: “Благославляємо і проголошуємо Православну Церкву в Україні Автокефальною”.

На реверсі монети в центрі на матовому тлі зображений хрест, в центрі якого дата надання Томосу – 06.01/2019, по кругу напис: “Православна Церква України” і “15-а у Благословенному хорі Автокефальних церков”.

“Орлан-белохвіст” (нейзільбер, номінал 2 гривні). 12,38% голосів.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщений малий Державний Герб України і напису : “УКРАЇНА/2/ГРИВНІ/2019” і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображений орлан-белохвіст у польоті (кольорове зображення, використана тампопечать) і написи півколом: “ОРЛАН-БІЛОХВІСТ” (внизу), “HALIAEETUS ALBICILLA” (справа).

Набір пам’ятних монет “Пектораль”, незважаючи на незвичайний вигляд, набрав лише 7,21% голосів.

Пам’ятні монети “Пектораль” номіналом 10 гривен виконані у формі ромба з срібла 999-ої проби (Ag 999) і входять в набір нумізматики, що складається з чотирьох монет. Усі “Пекторалі” важать 31,1 грама і карбують в якості UNC з гладким гуртом. Наклад кожної монети – 4 000 штук, роздрібна ціна – 1 153 гривні.

На аверсі квадратних монет у складі ромба зображено: верхньої монети – людина, яка тримає шкуру тварини; нижньою – сцена терзання коня грифоном; лівою – леопард; правою – напад лева на кабана. Лицьову сторону усіх чотирьох монет прикрашає малий Державний Герб України, напис “УКРАЇНА”, рік карбування “2019”, номінал “10/ГРИВЕНЬ”, логотип Банкнотно-монетного двору НБУ, вказана маса монет в чистоті “31, 1” і позначений метал і його проба “Ag 999”.

На реверсі квадратних монет у складі ромба зображено: верхньої монети (на дзеркальному фоні) абрис кургану, розетка між двома наконечниками-застібками пекторалі у вигляді левових голів (локальна позолота), під якою написи “ЕЛЛІНО-СКІФСЬКЕ/МИСТЕЦТВО/IV Ст. ДО Н.Е”.; нижньою – стилізований триярусний фрагмент пекторалі (локальна позолота), під ним на матовому фоні напису “СКІФСЬКА/ЗОЛОТА ПЕКТОРАЛЬ/КУРГАН ТОВСТА МОГИЛА”; лівою і правою монет – стилізований триярусний фрагмент пекторалі (локальна позолота) і напису “СКІФСЬКА/ЗОЛОТА ПЕКТОРАЛЬ/КУРГАН ТОВСТА МОГИЛА”.

Незабаром Нацбанк обіцяє проведення другого етапу конкурсу, в ході якого члени спеціально створеної комісії і визначать кращу монету 2019 року.