1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. Мінохоронздоров’я не в курсі, скільки іноземців знаходиться на обсервації в Україні

Мінохоронздоров’я не в курсі, скільки іноземців знаходиться на обсервації в Україні

А ще влада не знає, хто несе матеріальні витрати цієї категорії осіб.

Мінохоронздоров’я не в курсі, скільки іноземців знаходиться на обсервації в Україні

Влада не веде облік іноземців, які проходили або проходять обсервацію в Україні, і не знає, за чий рахунок покриваються відповідні витрати.

Про це йдеться у відповіді Міністерства охорони здоров’я на запит Українських Новин.

“В обсерваторах перебувають 397 осіб. Інформація про їхнє громадянство в МОЗ України відсутня”, – відповіло міністерство на запитання про те, скільки іноземців було поміщено до обсерваторів на території України.

У лютому-березні в Нових Санжарах (Полтавська область) на обсервацію було поміщено 27 іноземців, евакуйованих із Китаю.

З березня через закриття кордонів багато країн, включно з Україною, допомагали одна одній із переміщенням громадян через кордони, при цьому Кабінет Міністрів зобов’язав усіх, хто в’їжджає в Україну, обов’язково проходити 14-денну обсервацію в спеціальних ізоляторах.

Однак чи було в Україні ушпиталено інших іноземних громадян, крім 27 вищевказаних, влада не знає.

Також вони не змогли відповісти на запитання про те, хто оплачував обсервацію зазначених іноземців та, можливо, інших, і скільки це коштувало.

Так, Міністерство закордонних справ відповіло, що не володіє такою інформацією, оскільки вона знаходиться в сфері компетенції інших центральних органів виконавчої влади, і рекомендувало звернутися до Міністерства охорони здоров’я, Державної прикордонної служби та Міністерства інфраструктури.

Кабмін офіційно перенаправив зазначені запитання до Міністерства охорони здоров’я, Міністерство внутрішніх справ, Держприкордонслужби і Міністерство фінансів.

Однак МВС відповіло, що не є розпорядником запитуваної інформації та перенаправило запит до Держприкордонслужби та Державної міграційної служби.

“В Адміністрації Держприкордонслужби облік зазначених у вашому запиті питань не передбачено”, – відповіла служба.

Міграційна служба, в порушення закону “Про доступ до публічної інформації”, не надала відповіді взагалі.

“Мінфін не володіє затребуваними даними, оскільки постановою Кабміну, яким врегульовано питання обсервації (ізоляції) осіб, отримання Мінфіном зазначеної інформації не передбачено”, – відповіло міністерство.

Тільки Міністерство розвитку громад і територій підтвердило, що разом із Міністерством охорони здоров’я та Міністерством інфраструктури має бути розпорядником цієї інформації, однак не володіє нею.

“Ушпиталення до обсерваторів або ізоляторів осіб забезпечується в межах компетенції Мінінфраструктури, Мінрегіону і МОЗу. Водночас у порядку проведення обов’язкового ушпиталення, затвердженому постановою Кабміну, не визначено повноваження Мінрегіону в частині запитуваної вами інформації”, – сказано у відповіді.

При цьому Мінінфраструктури заявило, що поставлені запитання не належать до його компетенції.

Таким чином, в Україні ніхто не веде облік іноземців, які проходять обов’язкову обсервацію на її території, і ніхто не може відповісти, з яких джерел вона оплачується.

З державного бюджету було компенсовано 3 млн гривень на обсервацію в медичному центрі Національної гвардії “Нові Санжари” (Полтавська область) громадян, евакуйованих із китайського Уханя, а обсервація інших українців, які прибувають з-за кордону, проходить за рахунок місцевих бюджетів і особистих коштів громадян, проте скільки осіб їй підлягають і проходять її, скільки місць забезпечено і суму видатків, уповноважені органи центральної влади не можуть відповісти.