1. ГОЛОВНА
  2. Життя
  3. Людина відпочиває, планета дихає вільно

Людина відпочиває, планета дихає вільно

Менше викидів і сміття: коронарна хвороба позитивно впливає на клімат і навколишнє середовище. Але: глибокі втручання в природу також частково винні в нинішній пандемії.

Людина відпочиває, планета дихає вільно

Вірус поширюється по всьому світу. Сотні тисяч людей заражені, тисячі вже померли. Для зменшення ризику, ми повинні триматися подалі один від одного, повинні пропускати весільні торжества, обходитися без свят, більше не подорожувати по світу; ми навіть не можемо сидіти разом в парку. Замість цього кожен зобов’язаний дотримуватися правил: залишайтеся вдома, якщо це можливо, працюйте там же, виконуйте тільки найнеобхідніші доручення і тримайтеся подалі від інших людей, друзів і родичів. Це все допоможе нам. Обмеження наших основних прав, нашої свободи і свободи пересування, «важко завойованє право», піддає людей випробуванню.

Поки людство бореться з поширенням смертельного вірусу за допомогою соціальної ізоляції, наша планета відпочиває. Вона відновлюється після вихлопних газів, які автомобілі і заводи випускають в повітря кожен день. Від парникових газів, від гір сміття, які туристи залишають після себе по всьому світу.

Коли 23 січня 2020 року влада Китаю почала поміщати в карантин мільйони людей, і заборонили в’їзд і виїзд з міста Ухань, то якість повітря в цьому регіоні значно покращилась.
Спочатку над великим містом, з якого почалася пандемія, а потім і в інших частинах Китаю повітря стало набагато чистіше. Це видно на супутникових знімках американського космічного агентства Nasa і Європейського космічного агентства Esa: концентрація діоксиду азоту в повітрі значно знизилася за ці неделі.Концентрація шкідливих газів які виділяються автотранспортними засобами, електростанціями і промисловими підприємствами, і завдають непоправної шкоди здоров’ю людей значно знизилася.

НАСА вважає, що це пов’язано із зупинкою промисловості, викликаної вірусом Корони. Попередні події, такі як глобальна економічна криза 2008 року, також вплинули на якість повітря, але ніколи ще настільки різкий спад не спостерігався на такій великій території. Щось подібне можна побачити тепер і в північній Італії, іншому регіоні, який особливо чутливий до впливу вірусу: рівні діоксиду азоту значно знизилися в регіоні Венеції і Мілана, де італійський уряд вперше обмежил свободу пересування близько 16 мільйонів чоловік на початку березня.

Парникові гази зменшуються
Вірус також впливає на викиди інших парникових газів, особливо CO2. Розрахунки екологічного аналітика Лаурі Міллівірта для веб-сайту, присвяченого зміни клімату, Carbon Brief показують, що заходи прийняті в Китаї, особливо скорочення промислового виробництва, можуть потенційно скоротити викиди CO2 в країні на чверть, а може бути, і більше.Якщо припустити, що Китай, найбільший в світі джерело викидів CO2, справив би в 2020 році як мінімум стільки ж парникових газів, скільки і в 2019 році, то короткострокові заходи по боротьбі з Короною дозволять скоротити глобальні викиди на 200 мегатонн CO2. Аналіз даних відноситься до інформації, наданої Федеральним статистичним управлінням Китаю.

Викиди також зменшуються через скорочення повітряного руху. Згідно з базою даних Flightradar24, комерційне повітряний рух в лютому скоротилося на 4,3 відсотка. У Німеччині кількість рейсів за один день, впала на 56 відсотків у порівнянні з попереднім роком, а в Італії ще більше.

Менше повітряного руху також означає: менше викидів, які продовжують приводити до зміни клімату. Однак експерти кажуть, що таке зниження істотно впливає тільки в тому випадку, якщо воно буде довгостроковим. До теперішнього часу авіація несла відповідальність лише за невелику частину (три відсотка) глобальних викидів, але вона також є одним з найбільш швидко зростаючих джерел викидів. Наприклад, авіаційний орган Організації Об’єднаних Націй очікує, що до 2050 року його викиди з зростаючого туристичного сектора потроїться (ІКАО «Глобальні екологічні тенденції», 2019, PDF).