1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. Лукашенко усуває конкурентів перед виборами президента Білорусі

Лукашенко усуває конкурентів перед виборами президента Білорусі

Рейди і арешти перед виборами президента Білорусі Глава білоруської держави вживає всіх доступних заходів проти своїх політичних опонентів. В ході рейдів були заарештовані 15 осіб з оточення політичного суперника Олександра Лукашенка.

Лукашенко усуває конкурентів перед виборами президента Білорусі

Перед президентськими виборами в Білорусі авторитарний глава держави Олександр Лукашенко робить все більш жорсткі заходи проти опонентів. Рейди, розпочаті Лукашенко, безпосередньо пов’язані з його політичним опонентом Віктором Бабарико. Про це повідомила прес-служба президента на наступний день після рейдів в Беєгазпромбанку. Колишній глава банку Віктор Бабарико хоче брати участь в виборах 9 серпня проти Лукашенка, який править понад 25 років. Нинішній глава держави описується критиками як останній диктатор Європи.

«Я нікого не боюся», – сказав Лукашенко. «Ця ситуація мені не допомагає, але поганих хлопців потрібно заарештувати».

Бєлгазпромбанку є дочірнім підприємством російської енергетичної компанії Газпром. Газпром засудив арешти і оголосив судовий позов. Це «безсоромне порушення» білоруського законодавства.

Тиск на незгодних і активістів
Білоруська влада раніше заявляли, що почали кримінальні розслідування за фактами ухилення від сплати податків і відмивання грошей проти активних банкірів. Бабарико говорив про політично інсценоване процесі. Білоруська опозиція звинуватила Лукашенко в посиленні тиску на незгодних.

Протести в Білорусі часте явище і тут неодноразово заарештовували людей в останні місяці. Серед затриманих активіст і блогер Сергій Тіхановском, чия дружина Світлана тепер хоче балотуватися на пост президента замість нього. ЄС попросив Лукашенка дозволити чесну і вільну виборчу кампанію і звільнити активістів. У минулому Захід говорив про порушення прав людини в Білорусі.

Президентські вибори мають відбутися на початку серпня, незважаючи на Коронавірусние криза. Лукашенко, який жорстко править Білоруссю з 1994 року, балотується на шостий термін. Відомий опозиційний політик Микола Статкевич був заздалегідь виключений з передвиборної компанії. Жоден інший кандидат від опозиції не був допущений до теперішнього часу.

Спостерігачі за виборами з Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) не визнали результати останніх чотирьох президентських виборів через фальсифікації і залякування.

Джерело: zeit.de