1. ГОЛОВНА
  2. Життя , ТОП
  3. Як в Україні збираються знімати карантин

Як в Україні збираються знімати карантин

Кабінет Міністрів представив план виходу з карантину.

Як в Україні збираються знімати карантин

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram.

Так, згідно з опублікованим планом, перший етап виходу з карантину буде вводитися, якщо протягом 10 днів поспіль співвідношення зафіксованих випадків захворювання на коронавірус серед усіх хворих не змінюється або утримується в межах 5%.

Так, на першому етапі планується відкрити парки, сквери, лісопарки та прибережні зони відпочинку, але не дитячі майданчики, також відкрити частину салонів краси, відновити тренування в командних видах спорту, відновити оптову та роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, кав’ярні на винос, автомийки, веломагазини і велопрокат, а також дозволити роботу нотаріусів, адвокатів та аудиторів.

Другий етап буде вводитися, якщо протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених випадків серед всіх протестованих щодня знижується.

Тоді відкриють побутове обслуговування населення, відновлять заняття в школах для учнів випускних класів, дозволять працювати закладам громадського харчування на винос, відкриють кінотеатри під відкритим небом, спортзали, готелі, відновлять спортивні змагання, в яких зможуть брати участь не більш як 50 осіб без глядачів.

Для третього етапу кількість тих, хто видужав, протягом 10 днів поспіль має перевищувати удвічі кількість нових виявлених випадків захворювання.

Тоді знімуться обмеження зі спортивних і дитячих майданчиків, деяких освітніх установ, відкриється для спецперевезень метрополітен, зможуть працювати в межах області громадський транспорт, торгові центри (без розважальних зон), театри і кінотеатри, хостели і санаторії, кафе і ресторани з відвідуванням.

На 4 етапі протягом 10 днів поспіль кількість нових не пов’язаних між собою випадків щодня має бути менше, ніж 5 на область.

За такої умови повністю запрацюють громадський транспорт, ТРЦ, спортзали, культурні та освітні установи, а також планова медична та стоматологічна допомога.

Для введення 5 етапу допустимі тільки поодинокі випадки, пов’язані з імпортом захворювання.

Тоді скасують всі введені раніше обмеження.