1. ГОЛОВНА
  2. Влада , ТОП
  3. Із-за коронавірусу Бразилія хоче повернутися до військової диктатури

Із-за коронавірусу Бразилія хоче повернутися до військової диктатури

Три десятиліття демократії привели до того, що народ сам хоче "повернутися в стійло".

Із-за коронавірусу Бразилія хоче повернутися до військової диктатури

Дивні політичні події на хвилі пандемії COVID-19 відбуваються у Бразилії. Там чинний президент Жаїр Болсонару закликає до введення військової диктатури.

Як передає NYT, в минулу неділю Болсонару виступав разом з мітингувальниками, стоячи на повний зріст в кузові пікапа. Протестуючих не влаштовує політика уряду, який, на їх думку, занадто перебільшує небезпеку коронавірусу. Фактично, бразильці протестують, бажаючи заразитися COVID-19, поки влада їм в цьому перешкоджають.

Мітингувальники і Болсонару закликають збройні сили закрити Конгрес і Верховний суд країни, а також повернутися до військового правління.

“Усі у Бразилії повинні розуміти, що вони підкоряються волі народу”, – сказав Болсонару демонстрантам в столиці.

Президент заявив мітингувальникам, що обмеження, введені більшістю губернаторів в середині березня, можуть завдати набагато більшого збитку економіці і здоров’ю нації, ніж вірус. Напередодні Болсонару звільнив міністра охорони здоров’я, який захищав суворі заходи соціальної ізоляції, сподіваючись запобігти перевантаженості системи охорони здоров’я припливом пацієнтів з COVID-19.

Опозиційні політики різко критикуют дії президента, який заохочує великі скупчення людей в розпал пандемії.

“Це збільшує ризик масового зараження, і система громадської охорони здоров’я не зможе впоратися з величезним кількість пацієнтів, що приведе до збільшення числа смертей”, – сказав сенатор Сержіо Олімпіо Гомес, який до недавнього часу був одним з найсильніших союзників Болсонару в Конгресі.

– Страшно бачити демонстрації, що закликають до повернення військового режиму через 30 років після відновлення демократії, – заявив суддя Верховного суду Луіс Роберто Баррозу. – Диктатури супроводжуються насильством відносно супротивників, цензурою і нетерпимістю. Хороші люди, які люблять Бразилію, цього не хочуть.

Раніше Болсонару називав часи військової диктатури у Бразилії “21 золотим роком”.