1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. Голова НСЖУ назвав головних ворогів української преси

Голова НСЖУ назвав головних ворогів української преси

Осібно в списку стоїть екс-міністр культури Володимир Бородянський.

Голова НСЖУ назвав головних ворогів української преси

Національна спілка журналістів України вважає головними ворогами преси в 2020 році агресію проти журналістів, системну безкарність за злочини проти представників ЗМІ та колишнього міністра культури Володимира Бородянського.

Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Він зазначив, що НСЖУ склала свій список “Вороги преси-2020”, до якого увійшли фізична агресія проти журналістів, системна безкарність через відсутність прецедентів вагомого покарання за злочини проти журналістів, політизація теми свободи слова, байдужість чиновників до журналістів, економічна злидні (ЗМІ в Україні є або дотаційними, або жебраками) і дезінформація, маніпуляції або поверхнева журналістика, які підривають довіру до ЗМІ.

Також Томіленко виніс окремим пунктом колишнього міністра культури Володимира Бородянського.

“Автор скандального законопроєкту, що передбачає кримінальну відповідальність для журналістів і державних органів цензури, – очевидний фаворит антирейтингу “ворогів преси”. Незважаючи на те, що Бородянського було відправлено у відставку, його відверті наміри втручання в журналістську діяльність, декларуючи “боротьбу з дезінформацією”, спричинили тривалий негативний ефект й у вигляді критики міжнародних організацій, й у вигляді тотальної недовіри журналістів до інформаційної політики уряду і Міністерства культури. Це треба було додуматися, щобу країні, яка за всіх президентів гаряче відстоювала право вільно говорити, пропонувати відправляти журналістів на виправні роботи або в тюрму”, – підкреслив Томіленко.

Також він зазначив, що пандемія коронавірусної інфекції посилює “ворогів преси” і вимагає від журналістів згуртованості і сили волі “для виживання професії і себе в ній”.