1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. Голова Нацбанку отримує майже в 14 разів більше своїх підлеглих

Голова Нацбанку отримує майже в 14 разів більше своїх підлеглих

У першому кварталі цього року розміри заробітної плати працівників Національного банку не переглядалися, середній розмір заробітної плати не змінювався.

Голова Нацбанку отримує майже в 14 разів більше своїх підлеглих

Посадовий оклад голови Національного банку Якова Смолія становить 417 285 гривень при середній зарплаті співробітників НБУ 30 590 гривень.

Про це Українським Новинам повідомила пресслужба НБУ.

Пресслужба зазначила, що працівники Національного банку відповідно до Закону України “Про державну службу” не є державними службовцями і на них не поширюються норми цього закону, зокрема з оплати праці та формування посадових окладів державних службовців.

Заробітна плата працівникам НБУ сплачується не з державного бюджету, а з коштів Національного банку, який є незалежним органом, не вимагає відрахувань із державного бюджету і здійснює витрати, в тому числі на оплату праці персоналу, в рамках власного затвердженого кошторису адміністративних витрат.

Політика винагороди працівників Національного банку базується на результатах аналізу заробітних плат релевантного ринку праці.

Форми оплати праці працівників Національного банку затверджує правління Національного банку.

Згідно зі ст. 15 Закону України “Про Національний банк України”, заробітна плата голови НБУ та його заступників встановлюється відповідно до методики визначення заробітної плати голови НБУ та його заступників, яка затверджується радою Національного банку.

Виходячи з такої методики, заробітна плата голови НБУ та його заступників встановлюється тільки у вигляді посадових окладів.

Так, посадовий оклад голови НБУ встановлюється на рівні не вище середньоринкового розміру медіани фіксованої заробітної плати голів правлінь банків України.

Розміри ж посадових окладів заступників голови НБУ визначаються із застосуванням знижувальних коефіцієнтів від посадового окладу голови НБУ.

Згідно зі штатним розписом, станом на 1 квітня 2020 року членам правління Національного банку встановлено такі посадові оклади: голові Національного банку – 417 285 гривень; першому заступнику голови – 375 557 гривень; заступникам голови – 354 692 гривень.

Востаннє заробітна плата голови НБУ та його заступників переглядалася в липні 2019 (минулого разу – в 2017 році).

Відповідно,відтоді розміри посадових окладів не змінювалися.

Середня заробітна плата працівників Національного банку в 2019 році становила 30 590 гривень.