1. ГОЛОВНА
  2. Гроші
  3. Депутати пропонують штрафувати за написання рефератів і дипломних проектів на замовлення

Депутати пропонують штрафувати за написання рефератів і дипломних проектів на замовлення

6 депутатів Верховної Ради пропонують парламентові запровадити штраф до 25,5 тис. гривень за порушення академічної сумлінності - написання академічного тексту на замовлення і привласнення авторства на академічний текст.

Депутати пропонують штрафувати за написання рефератів і дипломних проектів на замовлення

Про це йдеться в законопроєкті № 3764, зареєстрованому в Раді 1 липня, передають Українські Новини.

Документом пропонується Кодекс про адміністративні правопорушення доповнити статтею про порушення академічної сумлінності.

Так, пропонується за написання академічного тексту на замовлення, привласнення авторства на академічний текст накладати штраф у розмірі 850 гривень – 5,1 тис. гривень (50 – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а за повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – 8,5-25,5 тис. гривень (500 – 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Під написанням академічного тексту на замовлення розуміється діяльність особи, спрямована на створення академічного тексту (його частини) за домовленістю для подальшого використання третьою особою із зазначенням такої третьої особи як автора тексту.

Під присвоєнням авторства на академічний текст розуміється видання за свій академічного тексту, повністю або частково створеного іншою особою (особами), в тому числі на замовлення.

Крім цього, документом пропонується наділити Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та Державну службу якості освіти правом складати протоколи про адміністративні порушення.

Серед ініціаторів законопроєкту вказано депутатів від фракції “Слуга народу”, голову парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака і депутатів від фракції “Голос”.