1. ГОЛОВНА
  2. Влада
  3. “Лихо планетарного масштабу”, – Зеленський про аварію на ЧАЕС

“Лихо планетарного масштабу”, – Зеленський про аварію на ЧАЕС

У річницю трагедії Президент України згадав про ті страшні події.

“Лихо планетарного масштабу”, – Зеленський про аварію на ЧАЕС

Президент Володимир Зеленський назвав аварію на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), яка сталася 34 роки тому, лихом планетарного масштабу.

Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

“Чорнобильська катастрофа – це без перебільшення лихо планетарного масштабу. Вона стала не тільки гірким уроком із недавнього минулого, а й застереженням на майбутнє. Планета Земля є колискою і домом для всього людства, і тому її збереження є відповідальністю кожної людини і спільним обов’язком всіх націй світу”, – написав Зеленський.

Він зазначив, що для подолання наслідків аварії тоді не вистачало навичок і знань, спеціальної техніки та обладнання, крім того, проблему серйозно ускладнили дії тодішнього керівництва СРСР, яке до останнього намагалося приховати справжні наслідки катастрофи.

“Глибока пошана ліквідаторам і добрі слова на адресу представників різних професій, які сьогодні забезпечують відновлення та розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також захищають ці землі від нових стихійних лих”, – написав Зеленський.

Також він наголосив, що запорукою вирішення глобальних проблем сучасності, серед яких і Чорнобильська трагедія, й надалі залишається міжнародна солідарність і злагоджена робота заради кращого майбутнього нинішнього та прийдешніх поколінь. Київська міська державна адміністрація (КМДА) має намір виплатити одноразову матеріальну допомогу в розмірі 300-600 гривень 53 тис. громадян у річницю Чорнобильської катастрофи.