1. ГОЛОВНА
  2. Гроші , ТОП
  3. 300 мільйонів на двох: Тимошенко і Власенко отримали компенсацію від “адвокатів Януковича”

300 мільйонів на двох: Тимошенко і Власенко отримали компенсацію від “адвокатів Януковича”

Стало відомо, хто передав екс-прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко 5,5 мільйонів доларів, і стільки ж - її найближчому соратникові і адвокатові Сергію Власенку.

300 мільйонів на двох: Тимошенко і Власенко отримали компенсацію від “адвокатів Януковича”

Як повідомляла ГОЛОВНА, нещодавно народний депутат Юлія Тимошенко задекларувала отримання від американської адвокатської компанії 5,5 млн доларів США компенсації за кримінальне переслідування за часів президентства Віктора Януковича. 

У своїй декларації Тимошенко написала, що ця сума, що становить майже 150 мільйонів гривень – “компенсація збитку, нанесеного політичними репресіями 2011-2014 роках”.

Західні журналісти з’ясували, що цю суму Тимошенко, і, як виявилося, її соратник Власенко, отримали від адвокатської компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, що працювала проти Тимошенко за замовленням представників Януковича.

У авторському матеріалі Кенета Фогеля в NYT розповідається, що усього Skadden виплатили у рамках досудового врегулювання Тимошенко і Власенку в цілому 11 000 000 доларів. Цю суму соратники поділили.

Повідомляється, що Сергій Власенко теж вважає себе жертвою репресій Януковича, проте в декларації отримання 5,5 млн доларів він вказав як “іноземний дохід”.

Кенет Фогель намагався поспілкуватися із сторонами угоди, проте ніяких коментарів не отримав, оскільки, згідно з його даними, поширення інформації з цього приводу забороняється умовами угоди. Тобто, Skadden сплатили вказану суму, щоб уникнути репутаційних втрат у разі обнародування тонкощів справи або переходу його в судову площину.

Втім, Фогель робить висновок, що Skadden після обвинувачувального вироку Тимошенко за перевищення службових повноважень проводили нібито незалежну оцінку справи за замовленням Пола Манафорта, клієнтом якого був Віктор Янукович. Оцінка потрібна була для того, щоб надати її в ЄСПЛ, куди звернулася Тимошенко через Власенка. У підготовленому звіті юристи Skadden заявили, що справа не має політичної підоснови.

Проте тепер компанія фактично визнала, що оцінка справи була зроблена з урахуванням інтересів Януковича.